پلاک اینمان (Inman Aligners) برای مرتب کردن دندان‌های جلو

ASDS-768x300

الاینر اینمان یک روش متحول کننده جدید برای صاف کردن دندان‌ها است. این الاینرها برای تغییر موقعیت دندان‌های جلو به سمت یک لبخند بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. وقتی صحبت از لبخند می‌شود، موقعیت دندان‌های جلو است که مهمترین نقش را دارند. وجود فاصله بین دندان‌ها توجه افراد را از سایر دندان‌ها دور می‌کند. این ناحیه به خصوص ناحیه‌ای است که در آن شلوغی بیش از حد اتفاق می‌افتد که باعث ایجاد ناهمواری زیادی می‌شود.

مزایای الاینر اینمان


صاف کردن دندان‌ها شامل استفاده از بریس‌های فلزی است که با سیم به هم متصل هستند. این سیم‌ها در فواصل مختلفی محکم می‌شوند که حرکت دندان‌ها را بهبود می‌بخشند. ناراحتی قابل توجهی برای این روش درمانی وجود دارد. سپس الاینرهای شفاف به حیطه دندانپزشکی وارد شدند. این الاینرها بسیار راحت‌تر و قابل جابجایی هستند، گرچه به علت تغییر مداوم شکل الاینر، بسیار گران‌تر هستند. برای دندان‌های جلو، ظاهر صاف‌تر با ونیرها بسیار امکان پذیر است. مشکل این مورد این است که نیاز به تراشیدن اندکی از دندان جلویی دارند تا فضای کمی برای قرارگیری روکش به طور کامل ایجاد شود. بسیاری از افراد ایده این دوام همیشگی را دوست ندارند.

سپس الاینرهای اینمان به میان آمدند که راه حل کاملی بدون تمام معایب فوق را ارائه می‌دهند. از آنجا که پلاک اینمان یک وسیله ثابت و دائمی در دهان نیست، می‌توان در هر زمان دلخواه برداشته شود. این الاینر به آرامی دندان‌ها را با استفاده از عملکرد فنر حرکت می‌دهد، بنابراین هیچ سفتی شدیدی وجود ندارد. همچنین هفته‌ها طول می‌کشد تا نتایج به دست آید، بنابراین سال‌ها تلاش برای رسیدن به دندان‌های صاف نیاز نیست. برای تأیید اینکه آیا متقاضی مناسبی برای این درمان هستید، انجام یک مشاوره لازم می‌باشد. هر بیمار متفاوت است بنابراین محدوده زمانی و قیمت گذاری یکسانی را نمی‌توان برای الاینر اینمان در حوزه عمومی ارائه داد.

الاینر اینمان چگونه کار می‌کند؟


SDSD

پلاک اینمان از روش‌های دیگر صاف کردن دندان متفاوت است، زیرا این سیستم از فنرهای کویلی تیتانیوم استفاده می‌کند که اندکی الاینر را بهبود می‌بخشد تا حرکت دندان‌ها را به سرعت افزایش یابد. فنر الاینر است که این عملکرد را تضمین می‌کند که به صورت صحیح اما ملایم انجام شود. الاینر از هر دو طرف جلو و پشت دندان‌ها کار می‌کند.

برای قرار دادن پلاک اینمان مراحل زیر انجام می‌شود:

  • متخصص ارتودنسی در ابتدا باید مطمئن شود که شما متقاضی مناسبی هستید.. الاینر اینمان فقط 6 دندان میانی در هر دو فک بالا و پایین را صاف می‌کند. مواردی که این الاینر برایشان مناسب است شامل شلوغی بیش از حد، کراس بایت و جلو آمدن دندان‌ها می‌باشند.
  • هر الاینر به صورت سفارشی برای بیمار تحت درمان ساخته می‌شود. بنابراین لازم است که برای این کار قالبی گرفته شود تا پلاک اینمان کاملا مناسب دندان‌ها ساخته شود.
  • برریس‌های بعدی هر 2 هفته یک بار یا بیشتر انجام می‌شود. این بررسی‌ها فقط برای این است که متخصص ارتودنسی اطمینان حاصل نماید که صاف کردن دندان‌ها بر طبق برنامه در حال انجام است.
  • پس از آن که پلاک اینمان کار خود را انجام داد، بیماران باید از نگهدارنده استفاده کنند. 2 گزینه وجود دارد. نگهدارنده متصل به زبان یكی از تجهیزات ثابت در دهان است. این وسیله یک نگهدارنده سیمی است که به پشت دندان‌ها متصل می‌شود، بنابراین در معرض دید مستقیم نیست. نگه دارنده پلاستیکی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این وسیله گزینه قابل جابجایی است و می‌تواند در هر زمان مورد نظر استفاده شود. متخصص ارتودنسی میزان زمان مناسبی که هر بیمار نیاز به استفاده از نگهدارنده را دارد، توصیه می‌کند.

 

به این پست امتیاز دهید.