نوشیدن با نی برای محافظت از دندان‌های ارتودنسی شده

 

1-7

حفظ سلامت و سفیدی دندان‌ها کار زیادی می‌طلبد. از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه تا اجتناب از غذاهایی که می‌توانند روی سلامت دندان‌ها تاثیر منفی بگذارد، اقدامات زیادی باید انجام دهید تا لبخند سالم خود را به دست آورید. به خصوص اگر شما بریس دارید، مهم است از دهان خود به خوبی مراقبت کنید تا از پوسیدگی و بیماری لثه در آینده جلوگیری نمایید. یکی از ساده‌ترین راه‌های محافظت از دندان‌هایتان، نوشیدن با نی است!
ممکن است ساده به نظر برسد... و همین گونه است! نوشیدن با نی می‌تواند مزایای کاربردی را برای شما به ارمغان بیاورد

مزایای نوشیدن با نی


برای دندان‌های حساس مناسب هستند

اگر دندان‌های حساسی دارید، نوشیدنی‌هایی که باید خنک و تازه و یا گرم و آرامش بخش باشند، می‌توانند شدیدا دردناک باشند! نی‌ها می‌توانند به شما در جلوگیری از این درد کمک کنند به گونه ای که نوشیدنی‌های شما دندان‌های‌تان را رد کرده و تماس با آن‌ها را به حداقل می‌رساند. هنگامی که بریس‌های شما برداشته می‌شوند، معمولا دندان‌ها برای مدت کوتاهی حساس می‌شوند، بنابراین وقتی که درمان ارتودنسی کامل می‌شود، این کار می‌تواند این دوره گذار را تسهیل کنید.
لازم است توجه داشته باشید که اگر دندان‌های شما به نوشیدنی‌هایی حساس هستند که در دمای بسیار کم یا زیاد قرار ندارند، ممکن است دچار پوسیدگی یا سایر مشکلات مربوط به سلامت دندان باشید که باید در اسرع وقت بررسی شود.

به جلوگیری از پوسیدگی و کاهش سایش تدریجی کمک می‌کند

هنگامی که یک نوشیدنی شکر دار می‌خورید، باکتری‌های موجود در دهان شما، از شکر تغذیه می‌کنند و یک ماده اسیدی را بر جای می‌گذارند. زمانی که این ماده به درستی تمیز نشود، در نهایت منجر به پوسیدگی و سوراخ شدن دندان می‌شود. نوشیدنی‌های اسیدی مانند آب مرکبات یا حتی نوشیدنی‌های بدون قند نیز می‌توانند اثر مشابهی داشته باشند که مینای دندان‌ها را از بین می‌برد. نوشیدن از طریق نی می‌تواند به کاهش میزان حجم این نوشیدنی‎های مضر که با دندان‌هایتان تماس پیدا می‌کنند، کمک نماید.

دندان‌های شما را در برابر تغییر رنگ محافظت می‌کند

نوشیدنی‎های محبوب مانند قهوه یا سودا، در طول زمان، دندان‌های شما را به گونه‌ای دچار لکه می‌کنند که می‌تواند بسیار قابل توجه باشد. رفع این تغییر رنگ بسیار دشوار است و در حالی که درمان های سفید کردن دندان در دسترس هستند و درصورتی که سفید کردن دندان اغلب گزینه مناسب می‌باشد، بهترین راه پیشگیری است.
هنگام نوشیدن با نی، عوامل تغییر رنگ دهنده موجود در نوشیدنی های مورد علاقه شما، با سطح جلویی دندان‌ها برخورد نمی‌کنند، به این معنی که دندان‌ها به طور مستقیم تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. شما نمی‌توانید تماس این نوشیدنی ها با دندان‌ها را به طور کامل برطرف کنید، اما هنگامی که صحبت از پیشگیری از تغییر رنگ دندان‌ها به میان می‌آید، استفاده از نی می‌تواند کمک زیادی در این راه به شما ارائه دهد.
به خاطر داشته باشید که باید سعی کنید از نوشیدنی‌هایی که می‌توانند منجر به تغییر رنگ در هنگام استفاده از بریس شوند، اجتناب کنید. برای بزرگسالانی که از بریس استفاده می‌کنند، این گفته بدان معناست که از خوردن قهوه اجتناب کنید! در حالی که نی‌ها به محافظت از دندان‌های شما کمک می‌کنند، همچنان بهتر است از آب استفاده کنید!

نوشیدنی را سریع‌تر تمام می‌کنید

در حالی که این مسئله ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، به طور عمده اعتقاد بر این است که نوشیدن با نی باعث می‌شود که نوشیدنی خود را سریع تر به پایان برسانید. هنگامی که از نوشیدنی های سالم مانند آب استفاده می‌کنید، می‌تواند شما را تشویق کند که فنجان خود را دوباره و به طور مکرر پر کنید و در نهایت آب بیشتری در طول روز بخورید. هنگامی که به نوشیدن سوداهایی که به دندان‌های شما آسیب می‌رسانند، می‌پردازیم، نوشیدن با نی می‌تواند به میزان قابل توجهی زمان قرارگیری دندان‌هایتان در معرض اسید را کاهش دهد.
در مبحث سلامت دندان‌ها اغلب گفته می‌شود که بدترین کاری که می‌توانید با سودا انجام دهید این است که به آرامی و به مدت زمان طولانی آن را جرعه جرعه می‌نوشید. این کار دندان‌های‌تان را به مدت طولانی، علاوه بر حدود 30 دقیقه پس از پایان نوشیدن، در معرض اسید و شکر قرار می‌دهد. هنگامی که یک نوشیدنی را به سرعت به پایان می‌رسانید، به دهان شما اجازه می‌دهد تا به طور طبیعی برای تمیز کردن هر گونه بقای اسیدی تلاش کند

استفاده از نی با داشتن اینویزیلاین


افرادی هستند که تصور می‌کنند که می‌توانید از نی استفاده کنید تا بتوانید در حین نوشیدن، بریس‌های اینویزیلاین خود را نیز داشته باشید. این تصور درست نیست! درست مانند زمانی که هر چیز دیگری می‌خورید یا می‌نوشید، باید تا قبل از اتمام نوشیدنی، اینویزیلاین خود را بردارید. غیر ممکن است اطمینان حاصل نمایید که نی به طور کامل از تماس یا ورود هر گونه نوشیدنی به داخل الاینرتان جلوگیری کند.

به این پست امتیاز دهید.