نحوه استفاده از نخ دندان در حین درمان ارتودنسی

نخ

داشتن بریس قطعاً یک سرمایه گذاری است، اما هزینه بالایی نیز دارد و تنها زمانی استفاده از آن منطقی است که شما بخواهید در طول درمان ارتودنسی دندان‌هایتان را در بهترین حالت سلامت نگه دارید. رعایت یک روال معمول بهداشتی در زمان داشتن بریس به اندازه‌ی زمان قبل از شروع درمان نیز مهم است. استفاده از نخ دندان در حین استفاده از بریس یکی از روندهای ضروری برای داشتن دندان‌ها و لثه‌هایی سالم است. مسواک زدن و استفاده منظم از نخ دندان در حین درمان ارتودنسی بسیار مهم است زیرا ممکن است غذا، مواد قندی و مایعات در حین خوردن غذا یا بعد از آن در لابلای بریس‌ها باقی بمانند. گاهی اوقات رعایت بهداشت دهان در هنگام استفاده از بریس‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مهم این است که به خاطر داشته باشید در صورت عدم استفاده از نخ دندان در طول درمان ارتودنسی خود به مشکلاتی از قبیل پوسیدگی دندان و بیماری لثه بیشتر مستعد خواهید شد. در حین استفاده از نخ دندان، به یاد داشته باشید که لثه‌های بین دندان‌هایتان را به آرامی ماساژ دهید. استفاده از نخ دندان در حالی که دارای بریس هستید، عملی زمان بر است زیرا باید نخ دندان را روی هر یک از براکت‌ها بکشید. در طول روند استفاده از نخ دندان، شما نباید خون ببینید. در صورت مشاهده خون باید بدانید که به درستی یا به اندازه کافی از نخ دندان استفاده نمی‌کنید. استفاده از مسواک برقی نیز یک ایده عالی برای کمک به ماساژ لثه‌های خود قبل یا بعد از استفاده از نخ دندان است زیرا مسواک برقی می‌تواند در از بین بردن هر گونه باکتری‌های مضر که در دهان شما باقی می‌ماند کمک کند. همچنین، به یاد داشته باشید که دهانشویه را به روند معمول تمیز کردن دهان خود اضافه کنید تا باکتری‌هایی که تشکیل شده‌اند، از بین بروند. استفاده از یک دهانشویه خوب در طول درمان ارتودنسی به حفظ مناسب دندان‌ها و لثه‌ها کمک می‌کند. استفاده از نخ دندان یک عادت سالم است که به شما کمک خواهد کرد در طول زندگی خود لبخندی با ظاهر زیبا و جذاب داشته باشید! دندانپزشک عمومی یا متخصص بهداشت دهان و دندان می‌توانند به شما کمک کنند که در طول درمان ارتودنسی و استفاده از بریس، دندان‌هایتان را راحت‌تر و با مهارت بیشتری نخ دندان بکشید.

نکات مربوط به استفاده از نخ دندان در ارتودنسی


 تریدر نخ دندان یک سوزن کوچک و پلاستیکی است که به شما کمک می‌کند بتوانید بین سیم‌ها و دندان‌هایتان را نخ دندان بکشید. چند نکته در مورد استفاده از نخ دندان وجود دارد:

  • یک قطعه نخ دندان 12 تا 18 اینچ را روی سوزن قرار دهید و از سوزن برای قرار دادن راحت‌تر نخ دندان پشت سیم‌ها استفاده کنید.
  • کشیدن نخ دندان در زیر سیم‌ها: هنگامی که نخ را پشت سیم قرار می‌دهید، از دستان خود برای قرار دادن صحیح نخ استفاده کنید. نخ دندان را به بالا و پایین در امتداد سیم بکشید تا ذرات مواد غذایی را از بین ببرید.
  • استفاده از نخ دندان در بین دندان‌ها: نخ دندان را همان گونه که در حالت معمول و بدون داشتن بریس استفاده می‌کردید، بین دندان‌های خود بکشید. با استفاده از یک قسمت تمیز از نخ برای هر دندان، آن را بین دندان‌های خود به بالا و پایین حرکت دهید.
  • پس از اتمام استفاده از نخ دندان: متخصص ارتودنسی شما ممکن است پیشنهاد کرده باشد که بعد از اتمام مسواک زدن از واتر پیک یا پروکسی براش استفاده کنید. هر یک از این وسیله‌ها به خارج شدن ذرات غذایی شل شده کمک می‌کند تا مطمئن شوید که دندان‌ها و بریس‌ها کاملاً تمیز شده‌اند.

ادامه دادن به رعایت عادات مناسب بهداشت دهان و دندان


 عادات مناسب و رعایت دستورالعمل‌های بهداشت دهان و دهان به شما کمک می‌کند تا لبخند زیبایی را داشته باشید. پس از برداشتن بریس‌ها و پایان درمان ارتودنسی ممکن است تمایلی به ادامه دادن استفاده از نخ دندان یا مسواک زدن صحیح نداشته باشید. به خودتان اجازه ندهید عاداتی پیدا کنید که تأثیر منفی روی سلامت دهان و دندان شما می‌گذارد، یا لبخند جذابی که ماه‌ها پس از استفاده از بریس انتظار آن را کشیده‌اید را از دست بدهید. به طور مرتب به دندانپزشک عمومی خود برای تمیز کردن مراجعه نمایید و هر روز دندان‌های خود را مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.

به این پست امتیاز دهید.