مواردی که ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) به کار نمی رود

نامریی1

ارتودنسی نامرئی مانند اینویزیلاین، در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای محبوب شده است. ارتودنسی‌های نامرئی دارای مزایای متعددی هستند و یک جایگزین موثر برای براکت و سیم ارتودنسی، مخصوصا برای بزرگسالان می‌باشند. این بریس‌ها متحرک هستند، راحت‌تر از بریس‌های دیگر تمیز می‌شوند، و تقریبا هیچ کس نمی‌تواند متوجه شود که از ارتودنسی استفاده می‌کنید. ارتودنسی‌های نامرئی در درمان بسیاری از موارد عالی هستند، اما برای همه مناسب نیستند.

ارتودنسی نامرئی


ارتودنسی نامرئی یک جایگزین برای بریس‌های معمول می‌باشد و برای کمک به هدایت دندان‌ها به موقعیت مناسب خود طراحی شده‌اند. مشابه سیم کشی، ارتودنسی نامرئی از نیروی تدریجی اما بدون سیم‌های فلزی یا براکت برای کنترل حرکت دندان استفاده می‌کند. ارتودنسی نامرئی از مواد پلاستیکی قوی ساخته شده و برای قرارگیری در دهان هر فرد مناسب است. اگر به مجموعه‌ای از بریس‌های نامرئی نیاز باشد، هر الاینر دندان‌ها را به سمت وقعیت بهتر حرکت می‌دهد تا حرکت مطلوب به دست آید. برای دستیابی به حداکثر کارایی مطلوب، ارتودنسی نامرئی برای حداقل 20 ساعت در روز مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر الاینر قبل از تعویض با الاینر بعدی، برای سه هفته استفاده می‌شود. طول درمان با ارتودنسی نامرئی بستگی به شدت هر مورد دارد. به طور معمول، درمان می‌تواند به کوتاهی سه هفته یا به درازای شش ماه باشد.

مزایا


ارتودنسی نامرئی یک جایگزین عالی برای بیمارانی است که به دنبال لبخندی با دندان‌های صاف‌تر هستند، اما نمی‌خواهند از بریس‌های قدیمی استفاده کنند. همچنین، الاینرها برای بیمارانی که درمان قبلی ارتودنسی داشته‌اند و در صدد اصلاحات جزئی برای لبخند خود هستند، مفید است. مزایای متعددی برای استفاده از ارتودنسی نامرئی وجود دارد:

  • متحرک است، در نتیجه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بعد از وعده‌های غذایی را آسان‌تر می‌کند
  • تمیز نگه داشتن آن آسان‌تر است
  • راحت است و کمتر احتمال دارد که به لثه‌ها و گونه‌های شما آسیب بزند
  • ارتودنسی نامرئی از سایش دندان در اثر دندان‌قروچه جلوگیری می‌کند

چه موقع ارتودنسی نامرئی جواب نمی‌دهد


برخی از مواردی که در آنها ارتودنسی نامرئی پاسخگو نیست عبارتند از:

  • اگر حرکت شدید دندان لازم باشد: تجهیزات ثابت باعث حرکت چشمگیرتر دندان می‌شوند. بنابراین اگر مورد شما جدی باشد، ارتودنسی نامرئی نمی‌تواند بهترین انتخاب باشد.
  • اگر نیاز به جابجایی دندان‌های آسیاب داشته باشید: دندان‌های آسیاب دارای ریشه‌های قوی‌تری نسبت به دندان‌های دیگر هستند و برای حرکت کردن نیاز به زمان طولانی‌تری دارد. یک وسیله ارتودنسی ثابت بهترین انتخاب در این مورد می‌باشد، به ویژه اگر دچار اوربایت یا آندربایت قابل توجه باشید که باید مورد توجه قرار گیرد.
  • اگر جز دسته‌ای هستید که اغلب چیزها را فراموش یا گم می‌کنید: اگر فراموش کنید که برای مدت زمان مشخص شده (معمولا حداقل 22 ساعت در روز) از ارتودنسی نامرئی استفاده کنید، این درمان بهترین انتخاب برای شما نخواهد بود. فراموش کردن استفاده از آنها می‌تواند درمان را به تاخیر بیاندازد و حتی باعث شود که به مجموعه قبلی الاینرها پس رفت کنید تا پس از آن قادر به ادامه درمان باشید. و صادقانه بگوییم، اگر دقت نکنید، الاینرهای متحرک به آسانی گم میشوند. از دست دادن الاینرها، درمان را به تاخیر می‌اندازد و هزینه بر خواهد بود زیرا نیاز به خرید جایگزین دارید تا در مسیر درمان بمانید. جایگزین کردن یک مجموعه الاینر گمشده، معمولا بین هفت تا ده روز طول می‌کشد که یک شکست واضح در روند درمان خواهد بود.
  • اگر به دنبال سریع‌ترین درمان ممکن هستید: ارتودنسی نامرئی معمولا نمی‌تواند دندان‌ها را به سرعت تجهیزات ثابت حرکت دهد. بنابراین اگر در پی سریع‌ترین راه برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود هستید، ارتودنسی نامرئی، احتمالا بهترین انتخاب نخواهد بود.
به این پست امتیاز دهید.