مزایای استفاده از براکت ‌های شش ماهه در درمان ارتودنسی

brace6mounth

درمان ارتودنسی شش ماهه، امروزه یکی از نوین­ترین پیشرفت­‌‌ها در دندانپزشکی به شمار می‌­رود. همانطور که از نام آن برمی‌‌آید بریس­‌‌‌های شش ماهه تجهیزات ارتودنسی هستند که درمان با استفاده از آن‌‌ها در مدت 6 ماه کامل می‌‌‌شود در حالی که درمان با بریس­‌‌های معمولی یک سال یا بیشتر طول می‌‌‌کشد. بسته به شدت بیماری و درمان آن، برخی بیماران در زمان­‌های کوتاه­تر درمان می‌­شوند و برخی دیگر به زمان بیشتری نیاز دارند. بیشتر افراد درمان ارتودنسی شش ماهه را یک راه حل سریع و جذاب برای مشکلات مربوط به زیبایی دندان­‌ها و مال اکلوژن (بایت نامناسب) می‌­دانند.

مزایا


بیشتر بیماران به دنبال درمان ارتودنسی هستند که تأثیرات محسوس و مشخصی بر روی لبخند آن‌ها داشته باشد، اما بریس­‌های شش ماهه ممکن است توسط متخصص ارتودنسی برای بهبود اثرات منفی مال اکلوژن نیز تجویز شود. مال اکلوژن یا بایت نامناسب می‌­تواند موجب سختی در جویدن شود و باعث شود تمیز کردن دندان­‌ها دشوار گردد که این امر منجر به مشکلات بیشتر، مانند پوسیدگی دندان، بیماری لثه و از دست دادن دندان­ می‌­شود. به علاوه بایت نامناسب می‌­تواند موجب ساییدگی غیر طبیعی مینای دندان­‌ها شود و می‌­تواند باعث درد و بروز مشکلات در فک شود.

استفاده از بریس­‌های شش ماهه برای افزایش زیبایی لبخند و بهبود سلامت کلی د‌هان در بازه زمانی کوتاه‌تر نسبت به متد‌های معمولی، صورت می‌­گیرد.

علاوه بر سریع­تر و راحت­تر بودن درمان، بریس­‌های شش ماهه مزایای دیگری نیز دارند. بریس­‌های شش ماهه امکان استفاده از بریس­‌های فلزی و بریس­‌های شفاف را فراهم می‌­آورد. برای بیمارانی که به دنبال درمان­‌هایی هستند که به ظاهر خود اهمیت می‌­دهند،درمان‌های پنهان وجود دارد که در آن بریس­‌ها پشت دندان­‌ها قرار می‌گیرند، از این طریق بیماران می‌­توانند وجهه حرف‌های و تخصصی خود را حفظ کنند در حالی که دندان­‌ها نیز صاف می‌­شوند.

برای آنکه بدانید ارتودنسی شش ماهه برای شما مناسب می‌­باشد یا خیر، با متخصص ارتودنسی خود مشورت کنید تا بدانید آنا چه نوع درمانی را پیشنهاد می‌­کنند. بسیاری از بیماران به دنبال درمان­‌های اصلاحی ارتودنسی هستند که شرایط استفاده از بریس­‌های شش ماهه را خواهند داشت اما با این حال تنها متخصص ارتودنسی می‌­تواند تشخیص دهد که این درمان برای شرایط منحصر به فرد شما به خوبی پاسخگو خواهد بود یا خیر.

گزینه­‌های درمان


بریس شش ماهه تقریباً در هر نوع شرایط قابل درمان با تجهیزات ارتودنسی، موثر بوده است. لیستی که در ادامه به آن اشاره می‌­کنیم، مشکلات مربوط به سلامت د‌هانی عمومی‌ است که بریس شش ماهه می‌­تواند آن‌ها را درمان کند:

  • شلوغی دندان­‌ها
  • فاصله بین دندان­‌ها
  • اوربایت
  • آندربایت
  • کراس بایت
  • درمان­‌هایی که نیاز به درمان ارتودنسی قبل از قرار دادن ونیر دارند.
  • مشکلات مربوط به بایت

صاف بودن دندان­‌ها به کارآمدتر شدن بایت، صحبت کردن و جویدن کمک می‌­کند. دندان­‌های صاف در سلامت دندان­‌ها و لثه­‌ها و ظاهر کلی شما نقش دارند. دندان­‌هایی که به درستی منظم شده اند، زیباتر به نظر می‌­رسند و  لبخند جذاب یکی دیگر از اثرات جانبی درمان تخصصی ارتودنسی است.

بریس­‌های شش ماهه در برابر بریس­‌های معمولی


 بسیاری از بیماران ممکن است تصور کنند که راز بریس­‌های شش ماهه در مقایسه با بریس­‌های معمول در فشار تهاجمی سیم‌ها برای صاف کردن دندان­‌ها در یک بازه زمانی معین، نهفته است. این نوع از درمان واقعاً در حرکت دادن دندان­‌ها با استفاده از وارد آوردن فشار بر روی ساختار‌های احاطه کننده دندان­‌ها بسیار کند است و ممکن است باعث درد شود.

در واقع بریس­‌های شش ماهه، از سیم­‌هایی استفاده می‌ کنند که یک فشار سبک ولی ممتد را برای حرکت دادن­ دندان­‌ها، وارد می‌­آورند، به گونه‌ای که این فشار ملایم و راحت وموثر باشد. بسیاری از بیماران که ارتودنسی معمولی دارند و تصمیم گرفته‌اند از بریس­‌های شش ماهه برای جلوگیری از بازگشت به وضعیت اولیه استفاده کنند، می‌­گویند که با استفاده از این بریس­‌ها بسیار راحت­تر از زمانی هستند که از بریس­‌های معمولی استفاده می‌­کردند.

به این پست امتیاز دهید.