روش های لذت بخش کردن درمان ارتودنسی برای کودکان

lezat-bakhsh1

مشکلات دندانی اگر در سن پایین شناسایی و درمان شوند بسیار بهتر است. به همین دلیل است که بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند که کودکشان در سنین پایین بریس و سایر درمان‌های ارتودنسی را انجام دهد تا مشکلات دندانی را از بین ببرند و قبل از اینکه مزمن شوند اصلاح کنند. اگر درمان بیش از حد به تعویق بیفتد مقابله با مال اکلوژن و مشکلات دندانپزشکی دیگر دشوارتر خواهد شد. اگرچه بریس برای کودکان توصیه می‌شود آن‌ها علاقه‌ای به گذاشتن بریس ندارند زیرا قرار دادن آن در دهان آزاردهنده است و حرف زدن و غذا خوردن را با مشکل روبه‌رو می‌کند. به‌ عنوان والدین این وظیفه پدر و مادر است که سعی کنند شیوه‌هایی بیابند تا به فرزندشان کمک کنند تا آن‌ها را نادیده بگیرند. راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید دیدگاه کودک خود را نسبت به بریس تغییر دهید.

چگونه بریس را برای کودک لذت‌بخش کنیم؟


در اینجا برخی از راه‌های سرگرم‌کننده و راهنمایی‌های عملی در مورد چگونگی کمک به بچه‌ها برای استفاده از بریس و لذت بردن کودکان از ازتودنسی بیان‌ شده است.

اهمیت بریس را به کودک آموزش دهید

یکی از دلایل اصلی اینکه کودکان نسبت به بریس‌ها حس خوبی ندارند این است که والدینشان بدون توضیح درباره اهمیت بریس‌ها و تأثیرات آن‌ها بر مشکلات دندانی کودکانشان را مجبور به گذاشتن بریس می‌کنند. به‌ عنوان یک والد مهم است که با کودک خود صحبت کنید و عواقب عدم درمان و سایر نارسایی‌های دندانی را توضیح دهید. هزاران فیلم و تصاویر آنلاین وجود دارد که می‌توانید آن را برای نشان دادن اثرات بریس بر سلامت دندان‌های کودک به او نشان دهید. اگر شما نمی‌توانید به‌طور کامل اثرات بریس را برای او توضیح دهید می‌توانید از دندانپزشک خود کمک بگیرید. دندانپزشکان روش درمان و اثرات و مزایای ارتودنسی را بدون ترساندن آن‌ها برایشان توضیح می‌دهد.

بریس مورد نظر فرزند خود را سفارش دهید

فرزندتان را مجبور نکنید بریس‌های متداول سنتی و رایج را استفاده کنند. نوجوانان به وسایل خاص علاقه دارند و شما باید از عشق آن‌ها به چیزهای ظریف استفاده کنید و بریس را به‌ صورت سفارشی برای آن‌ها تهیه کنید. برخلاف گذشته که تنها گزینه برای بریس فلزات سنتی بود امروزه انواع بسیار زیادی از بریس‌های فانتزی وجود دارد که می‌تواند به‌دلخواه کودک تغییر کند. ارتدونسی دندان را می‌توان با شخصیت کودک و شیوه زندگی او مطابقت داد. اجازه دهید کودک رنگ مورد علاقه خود را برای پلاستیک بریس و حتی سیم‌های فلزی خود انتخاب کنید. به این ترتیب پایه‌های بریس مد روز می‌شوند و کودک برای پوشیدن بریس‌ها در مدرسه احساس خجالت نمی‌کند.

مراجعه به دندانپزشک را برای کودک لذت بخش کنید

بچه‌های کوچک از مراجعه مکرر به مطب دندانپزشک هراس دارند و اگر شما به شیوه‌ای خلاقانه با این مسئله روبه‌رو نشوید ممکن است چندین نوبت معاینه تعیین‌ شده را از دست بدهید. به عنوان والد پیدا کردن راهی برای مراجعه راحت‌تر به دندانپزشک و علاقه‌مند کردن کودک برای ملاقات بعدی بر عهده شماست. راه مناسب برای انجام این کار این است که پس از هر بار مراجعه به دندانپزشک به آن‌ها را با چیزی که می‌پسندند پاداش دهید. این مراجعه به دندانپزشک را هیجان‌انگیزتر می‌کند و آن‌ها همیشه به دنبال آن خواهند بود.

به آن‌ها در تمیز کردن بریس‌ها کمک کنید

اگر می‌خواهید فرزندان خود را به بریس علاقه‌مند کنید و برای افزایش لذت ارتودنسی برای کودکان، باید به بریس‌ها توجه نشان دهید. به آن‌ها در تمیز کردن به‌ موقع دندان‌ها کمک کنید و مواد غذایی که باید از مصرف آن‌ها اجتناب کنند را همیشه به کودک یادآوری کنید. اگر شما بریس‌ها را نادیده بگیرید و طوری رفتار کنید که شما هم به آن‌ها علاقه‌مند نیستید کودکان به‌ آرامی شروع به متنفر شدن از بریس می‌کنند و این می‌تواند زیان‌آور باشد.

به این پست امتیاز دهید.
روش های لذت بخش کردن درمان ارتودنسی برای کودکان
2 از 1 رای