باورهای غلط درباره ارتودنسی

bavarortho

حتی اگر فکر می‌کنید درباره سیم‌کشی اطلاعات زیادی دارید، اما همچنان ممکن است برخی از مطالب را در مورد سیم‌کشی، به اشتباه باور داشته باشید.

حقایقی در مورد سیم‌کشی که هر کسی باید بداند


 سیم‌کشی‌های شما زنگ می‌زنند

فلز در کنار آب زنگ می‌زند، این طور نیست؟ درست است اما این مسئله در مورد نوع فلز به کار رفته در سیم‌کشی‌های شما صدق نمی‌کند. سیم‌کشی‌های شما از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است و زنگ نمی‌زند، حال آنکه شما آنها را سه ماه استفاده کنید یا سه سال.

سیم‌کشی‌ها با سیگنال‌های رادیویی تداخل ایجاد می‌کنند

نوع فلز به کار رفته در سیم‌کشی‌های شما ممکن است مشابه فلزی باشد که آنتن‌های رادیو از آن ساخته شده‌اند اما سیم‌کشی‌ها سیگنال‌های رادیویی را هدایت نمی‌کنند.

من نمی‌توانم با وجود سیم‌کشی‌ها ورزش کنم

بسیاری از مردم این مورد را باور دارند، اما  حقیقت آن است که تا زمانی که از یک محافظ دهانی استفاده می‌کنید، انجام دادن هر ورزشی با وجود سیم‌کشی ها، کاملاً ایمن است.

سیم‌کشی‌ها دندان‌های مرا به صورت دائمی صاف و مستقیم خواهند کرد

سیم‌کشی‌ها یکی از موثر‌ترین راه‌ها برای صاف کردن دندان‌ها به شمار می‌آیند اما دندان‌های شما به موقعیت قبلی خود باز می‌گردند اگر  مطابق توصیه متخصص ارتودنسی، از نگهدارنده استفاده نکنید.

سیم‌کشی‌ها همواره آسیب می‌زنند

این چیزی است که افرادی که از سیم‌کشی استفاده می‌کنند، اغلب به افرادی که سیم‌کشی ندارند، می‌گویند. اما حقیقت آن است که سیم‌کشی‌های شما نباید آسیبی ایجاد کنند. آنها ممکن است کمی ناراحت کننده باشند اما نباید به حدی آزار دهنده باشند که شما دائما به آنها توجه کنید.

سیم‌کشی‌ها باید بسیار سفت باشند تا به درستی عمل کنند

شما ممکن است اغلب از ابزاری برای سیم‌کشی‌های خود استفاده کنید که گفته می‌شود سیم‌کشی‌های شما را سفت‌تر و محکم‌تر می‌کند. سیم‌کشی‌ها لزوما نباید بسیار سفت باشند تا بتوانند دندان‌های شما را حرکت دهند.

شما باید در هر جلسه درمانی سیم‌ها را عوض کنید

جلسات درمانی برای بررسی بهبود شما و ایجاد تغییرات لازم در درمان برای کمک به پیشرفت آن، برگزار می‌شوند. اگر دندان‌های شما به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت حرکت نکرده باشند یا شما به انتهای درمان نزدیک شده باشید، ممکن است متخصص اردتودنسی تصمیم بگیرد سیم‌ها را به مدت چند هفته دیگر در دهانتان باقی بگذارد.

دندان‌های عقل من ممکن است دیگر دندان‌ها را در هم بریزد

اگر شما سیم‌کشی داشته‌اید یا به تازگی از سیم‌کشی استفاده می‌کنید، ممکن است در مورد رشد دندان‌های عقل خود نگران باشید. متخصص ارتودنسی به شما خواهد گفت که آیا جای اضافه برای دندان عقل شما وجود دارد یا خیر.

روزی خواهد رسید که من می‌توانم کاملاً سیم‌کشی را کنار بگذارم

متاسفانه، پیش بینی اینکه دقیقاً در چه زمانی شما خواهید توانست سیم‌کشی را کنار بگذارید، امکان پذیر نمی‌باشد. هرچند که شما می‌توانید یک بازه زمانی عمومی را در نظر بگیرید.

دندانپزشک می‌تواند برای من سیم‌کشی تجویز کند

سیم‌کشی‌ها تنها باید توسط متخصصان ارتودنسی آموزش دیده تجویز و تهیه شوند. هرچند که دندانپزشک و متخصص ارتودنسی آموزش‌های مشابهی دیده‌اند اما متخصص ارتودنسی در درمان هایی مانند سیم‌کشی تخصص دارد و می‌داند چگونه دندان‌های شما را تا حد امکان صاف و مستقیم کند.

من مجبور نیستم از کش ارتودنسی استفاده کنم

بسیاری از بیماران، آنچه را که متخصص ارتودنسی به آنها گفته است نادیده می‌گیرند و خودشان تشخیص می‌دهند که چه زمانی باید کش ارتودنسی را استفاده کنند. این امر درمان شما را به تأخیر می‌اندازد.

سیم‌کشی به مدت طولانی باید استفاده شود

این مطلب رایجی است که افراد باید به مدت واقعاً طولانی از سیم‌کشی استفاده کنند. متوسط زمان درمان تنها هشت ماه است!

به این پست امتیاز دهید.