اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی) و خنده زیبا

tlabkhand

دندانپزشکی زیبایی ترکیبی از هنر و علم برای خلق یک لبخند زیبا و جذاب است. این امر با مواد و محصولات زیبایی پیشرفته و روش‌هایی به روز برای دست‌یابی به بهترین لبخند ممکن برای هر فرد حاصل می‌شود. اصلاح طرح لبخند زیبا یک برنامه جامع است که در آن دندانپزشک زیبایی حالت طبیعی دندان‌ها را بازسازی کرده و با روش‌ها و درمان‌های مختلف برای بهبود رنگ، شکل و سایز دندان‌ها، ظاهری زیبا برای لبخند ایجاد می کند. طراحی لبخند شامل پر کردن دندان‌ها، باندینگ دندان، روکش‌های دندان و بریج دندان می‌شود. نتیجه اصلاح لبخند دندان باید خنده‌ای زیبا با دندان‌های سفید و مرتب باشد که شما به آن افتخار می‌کنید.

کدام مشکلات با اصلاح طرح لبخند رفع می‌شود؟


علت نارضایتی شما از لبخندتان هر چه که باشد یا هر مشکل دندانی که داشته باشید، روش‌های مختلفی برای بهبود لبخند از طریق اصلاح طرح لبخند وجود دارد:

  • لکه‌های دندان
  • کجی دندان
  • شکستگی و ترک‌خوردگی دندان
  • دندان‌های افتاده یا کشیده شده
  • فاصله بین دندان‌ها
  • لبخند لثه‌ای

روش‌های درمانی


اصلاح طرح لبخند معمولاً ترکیبی از اقدامات درمانی مختلف است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

ونیرهای پورسلینی (سرامیکی)

tlabkhand1

به این درمان غالباً "لمینت" دندان هم گفته می‌شود و لایه‌های صدفی بسیار نازکی هستند که روی قسمت جلوی دندان برای بهبود ظاهر دندان قرار داده می‌شوند. ونیرها ممکن است از جنس پورسلین (متداول‌ترین نوع ونیر)، سرامیک یا "باندینگ ترکیبی" باشند. این ونیرها برای درمان دندان‌های آسیب‌دیده، شکسته، پوسته شده و ترک‌خورده به کار برده می‌شوند.

باندینگ دندان

tlabkhand2

باندینگ دندان یک روش ماهرانه برای سفید کردن و تغییر شکل دندان‌ها و از بین بردن فاصله بین دندان‌ها است که در یک جلسه در مطب دندانپزشک زیبایی قابل دست‌یابی است.

اگر نازیبا بودن لبخند اولین گزینه‌ای است که تمایل به اصلاح آن دارید، باندینگ دندان شاید یک روش مناسب برای استفاده از مزایای اصلاح لبخند شما باشد. دندانپزشک شما برای از بین بردن اشکالات لبخند مانند فاصله بین دندان‌ها، لک‌های دندان و پوسته‌شدن دندان‌ها می‌تواند از باندینگ دندان، تراش دندان و پر کردن گوشه‌ها و فواصل بین دندان با رزین‌های همرنگ دندان، ظاهری متناسب‌تر و هموارتر به لبخند شما بدهد.

روکش‌های دندان

tlabkhand3

روکش دندان روی دندان موجود قرار داده می‌شود و روی همه سطح آسیب‌دیده دندان شما را می‌پوشاند تا دندان‌ها مرتب به نظر برسد. برای دندان‌هایی که به شدت پوسیده‌اند، شکسته شده یا حفره‌های بزرگی در آنها شکل گرفته است، بهترین روش اصلاحی، استفاده از روکش‌های دندانی است. روکش‌های دندانی همچنین یک لبخند ناموزون را به یک لبخند زیبا تبدیل کرده، دندان‌های آسیب‌دیده و شکسته‌شده را ترمیم کرده یا بریج ایمپلنت را می‌پوشاند. روکش دندان در برخی موارد در یک عمل بازسازی کامل دهان همراه با ونیر به کار برده می‌شوند.

مرتب کردن دندان‌ها

مرتب کردن دندان‌ها ظاهری طبیعی، گرد و جوان به لبخند بخشیده زیرا لبه‌های تخت و فرسوده به شکل گرد و زیبا تغییر می‌یابد. در برخی موارد، فقط صاف کردن لبه‌های دندان می‌تواند ظاهر زیبایی به لبخند شما بدهد. این یک روش متداول و محافظه‌کارانه است که سریع انجام شده و با اصلاحات جزئی در طرح لبخند باعث ایجاد تغییرات زیبا در لبخند شما می‌شود. بریج دندان می‌تواند فضای دندان افتاده یا کشیده شده را پر کند. این بدان معناست که شما نیازی به استفاده از دندان مصنوعی یا دندان‌های ساختگی برای پر کردن فضای خالی ایجاد شده ندارید.

ایمپلنت دندان

اگر شما در حالی که دندان‌هایتان به شدت آسیب‌دیده یا افتاده است به دنبال لبخندی جذاب‌تر هستید، ایمپلنت یا کاشت دندان می‌تواند روش بسیار خوبی برای اصلاح این مشکل باشد. ایمپلنت‌ها را هم می‌توان به تنهایی یا برای جایگزینی چند دندان به کار برد. بر خلاف ونیرها که با یک روش غیرتهاجمی و به وسیله چسب به سطح جلویی دندان آسیب‌دیده متصل می‌شدند، ایمپلنت‌ها به روش جراحی به صورت دائمی در دهان بیمارانی که دندان آنها افتاده است و نمی‌خواهند از دندان مصنوعی استفاده کنند کاشته می‌شود.

لیفت لثه

li

نمی‌توان نقش لثه را در زیباسازی ظاهر لبخند نادیده گرفت. دندان‌های کوتاه و مربعی شکل باعث شکل‌گیری لبخند لثه‌ای می‌شود. (با ترجمه اصلی چک شود) برداشتن بافت اضافی لثه (جینجیوکتومی) و بازسازی بافت باقیمانده لثه (جینجیووپلاستی) روش‌های مؤثری در بیشتر نشان دادن دندان‌ها بوده و باعث می‌شود که لبخند شما به طور کلی متناسب‌تر بوده و با سن شما همخوانی خواهد داشت. با استفاده از لیزر برای جابجایی خط لثه، دندانپزشک می‌تواند قسمت بیشتری از دندان‌های شما را در هنگام خندیدن نمایان کند که قبلاً دیده نمی‌شد و ارتفاع و ابعاد عمودی دندان را اصلاح می‌کند.

سفید کردن دندان‌ها

ممکن است شما تمایل داشته باشید که دندان‌های خود را سفید کنید تا لبخندی زیباتر و درخشان‌تر پیدا کنید. بلیچینگ یا جرم‌گیری تخصصی یکی از محبوب‌ترین روش‌های سفید کردن دندان است. این روش درمانی می‌تواند معمولاً طی مدت دو تا سه هفته انجام شود. شما می‌توانید از سفیدکننده‌ها در منزل استفاده کنید و به طور مرتب آن‌ها را به مدت نیم ساعت تا یک ساعت در هر مرتبه استفاده کنید.

چه کسانی می‌توانند برای اصلاح طرح لبخند خود اقدام کنند؟


افرادی که لبخند غیر جذاب و نامطلوبی دارند و مشتاق انجام روش‌هایی برای زیباتر کردن لبخند خود هستند گزینه‌های مناسبی برای انجام عمل‌های اصلاح طرح لبخند هستند.

چگونگی انجام درمان


قبل از درمان

قبل از عمل با دندانپزشک زیبایی مشاوره‌ای کامل انجام دهید و انتظارات خود را از نتایج درمان به طور واضح بیان کنید. با این کار ممکن است شما بتوانید با استفاده از روش‌های کم تهاجمی‌تر به نتایج دلخواهتان برسید یا در صورت نیاز برای دست‌یابی به نتایج مورد نظر از ترکیبی از روش‌های درمانی مختلف استفاده کنید.

نحوه انجام درمان

tlabkhand4

اصلاح طرح لبخند می‌تواند یک فرایند طولانی باشد که شامل برخی اقدامات درمانی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب است. پر کردن دندان در صورت لزوم کاری است که به سرعت می‌توانید آن را انجام دهید و دندانپزشک این کار را با پر کردن حفره کوچک ایجاد شده در دندان برای شما به گونه‌ای انجام می‌دهد که دندان، ظاهری طبیعی پیدا کند. باندینگ دندان هم یک روش متبحرانه برای سفید کردن و تغییر شکل دندان یا پر کردن فضای خالی بین دندان است که در یک جلسه درمانی قابل انجام است.

زمانی که آسیب‌دیدگی دندان به حدی وسیع باشد که نتوان آن را با پر کردن و باندینگ دندان اصلاح کرد غالباً روکش دندان به عنوان یک روش درمان دندانپزشکی زیبایی انتخاب می‌شود. روکش‌های دندان یک روکش صدفی کامل است که روی کل دندان را پوشانده و از دندان محافظت می‌کند. برای روکش کردن دندان باید برخی کارهای مقدماتی انجام شود و قالب دندان برای ساخت روکش متناسب با هر دندان آماده شود. روکش نهایی پس از یک هفته یا بیشتر آماده شده و در دهان روی دندان قرار داده می‌شود.

در نهایت، اگر یک دندان افتاده باشد، بریج دندان می‌تواند برای جایگزینی آن مورد استفاده قرار بگیرد. این بدان معناست که لازم نیست شما از دندان‌های مصنوعی و دندان‌های ساختگی برای پر کردن جای خالی دندان استفاده کنید. دوباره، اقدامات مقدماتی کار کردن روی دندان و قالب‌گیری از آن دوباره شروع می‌شود. ساخت بریج های مناسب هر فرد یک هفته یا بیشتر زمان می‌برد. علاوه بر این اقدامات درمانی، شما همچنین ممکن است تصمیم بگیرید که دندان‌های خود را سفید کرده تا به لبخندی زیبا دست‌یابید.

دوران نقاهت و بهبودی

شما بلافاصله پس از انجام اصلاح طرح لبخند می‌توانید به کارهای روزمره خود بپردازید، البته توصیه می‌شود که از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند و غذاهای رنگی مانند چایی و قهوه بلافاصله پس از درمان خودداری کنید. اثر روش اصلاح طرح لبخند 10 تا 15 سال باقی می‌ماند. البته دندان‌ها ممکن است به مرور زمان پوسیده شده یا لکه‌دار شوند.

خطرات احتمالی و عوارض


عمل‌های زیبایی دندانپزشکی معمولاً خطرات احتمالی و عوارض کمی دارند. شایع‌ترین عوارض این عمل این است که نتایج پس از عمل مطلوب و مطابق انتظار نباشد.

هزینه اصلاح طرح لبخند


اصلاح طرح لبخند یک عمل انتخابی و اختیاری است بنابراین هزینه‌های آن تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرد. هزینه اصلاح طرح لبخند به برخی از عوامل مانند گستردگی اقدامات درمانی مورد نیاز، تبحر دندانپزشک، هزینه کلینیک و مواد مورد استفاده بستگی دارد.

به این پست امتیاز دهید.
اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی) و خنده زیبا
2 از 1 رای