بعد از اتمام درمان اینویزیلاین چه اتفاقی می افتد؟

اینو

اینویزیلاین یک درمان فوق العاده برای دندان‌های نامرتب به شمار می‌رود. این درمان حتی می‌تواند زندگی برخی افراد را نیز دستخوش تغییر کند. هرچند همه افراد نمی‌دانند که پس از اتمام درمان اینویزیلاین چه اتفاقی می‌افتد. در این مورد درمان‌ها و دستوراتی وجود دارد که شما باید پس از تمام شدن درمان اینویزیلاین آنها را انجام دهید. متخصص ارتودسی شما باید بتواند به شما کمک کند تا بدانید که چه موارد خاصی را باید انجام دهید.

چرا دندان‌ها تغییر موقعیت می‌دهند؟


بسیاری از مردم شگفت زده می‌شوند اگر بدانند که دندان‌ها در طول عمر، دائماً حال حرکت هستند. در هنگام کودکی دندان‌های شما برای آن که بتوانند خود را با تغییرات جدید مانند دندان‌های آسیای جدید یا خط فک بزرگ‌تر انطباق دهند، حرکت می‌کنند، اما این حرکت در زمان بزرگسالی متوقف نمی‌شود. دندان‌ها به وسیله رباط‌هایی در جای خود نگه داشته می‌شوند که امکان مقداری کشیدگی را دارد و همین توانایی است که به درمان ارتودنسی اجازه می‌دهد بر روی دندان‌ها اثر بگذارد. با گذر زمان، ممکن است دندان‌ها به این دلیل که تمایل ذاتی و طبیعی بدن انسان می‌خواهد همه چیز را به وضعیت طبیعی خودش برگرداند، به موقعیت‌های اصلی خود باز گردند. همچنین ممکن است در صورت از دست رفتن یک دندان یا وجود عادت‌های نامطلوب مانند دندان قروچه کردن در هنگام خواب، این تغییر موقعیت اتفاق بیفتد.

آیا من باید از نگهدارنده استفاده کنم؟


پیش از هر چیز، نکته مهمی که باید بدانید این است که پس از برداشت اینویزیلاین درمان تمام نمی‌شود. شما برای آن که مطمئن شوید دندان‌هایتان در موقعیت جدید و صحیح خود باقی می‌مانند باید از نگهدارنده استفاده کنید. علی‌رغم این که اینوزیلاین دندان‌های شما را به موقعیت بهتری حرکت داده است اما بدون حفظ این موقعیت، آنها سرانجام به موقعیت اولیه خود باز می‌گردند. در وهله اول، بدون درمان اینویزیلاین دندان‌های شما هرگز صاف و مرتب نمی‌شوند. بنابراین بسیار ضروری است که دندان‌های خود را در موقعیت بهبود یافته خود حفظ کنید. درمان با استفاده از اینویزیلاین، موقعیتی است که حفظ آن برای ظاهر دندان‌های شما در بلند مدت حیاتی است.

چه مقدار باید از نگهدارنده استفاده کنم؟


استفاده از نگهدارنده در تمامی زمان‌ها، ضروری نیست. با متخصص ارتودنسی خود در تماس باشید. قبل از آن که زمان زیادی بگذرد، شما می‌توانید تنها در هنگام شب از نگهدارنده استفاده کنید. و لازم نیست در طول روز نیز از آن استفاده کنید. بنابراین با وجود اینکه نگهدارنده برای حفظ نظم دندان‌های شما لازم است اما آنها نباید مانع زندگی روزمره شما شوند. آن‌ها را به سادگی شب قبل از رفتن به رختخواب در دهان خود قرار دهید و صبح آن‌ها را خارج کنید. سعی نکنید از آخرین سینی اینویزیلاین خود به عنوان یک نگهدارنده دائمی استفاده کنید. این سینی‌ها برای استفاده طولانی مدت ساخته نشده اند. در حالی که این سینی در ابتدا تمیز و طبیعی به نظر می‌رسند اما آنها با استفاده مکرر بیش از مدت تعیین شده، کثیف خواهند شد.

مراقبت از نگهدارنده


برای هر یک از انواع نگهدارنده‌ها، برخی قوانین و دستوراتی وجود دارد که باید آنها را به خاطر داشته باشید. اول ازهمه اینکه هرگز زمانی که از اینویزیلاین استفاده می‌کنید، غذاهای چسبنده مصرف نکنید. این کار یک اقدام فاجعه بار است. غذاها می‌توانند به نگهدارنده بچسبند و موجب به وجود آمدن مشکلات بی پایان شوند. اگر می‌خواهید غذا بخورید، به سادگی نگهدارنده را خارج کنید و سپس پس از پایان غذا دوباره آن را در جای خود قرار دهید. نکته دیگر اینکه در حال استفاده از نگهدارنده از خوردن نوشیدنی‌های داغ اجتناب کنید. گرمای این مایع، می‌تواند موجب تغییر شکل پلاستیک موجود در نگهدارنده شود و یا حتی آن را ذوب کند. یک نگهدارنده تغییر شکل یافته دندان‌های شما را به درستی در جای خود حفظ نمی‌کند. این اتفاق باعث می‌شود تمام اهداف استفاده از نگهدارنده با شکست روبرو شود. تنها به یاد داشته باشید که هنگام مصرف غذا، یا نوشیدن قهوه یا شکلات داغ یا هر نوع نوشیدنی داغ ابتدا نگهدارنده را خارج کنید.

به این پست امتیاز دهید.