آیا می‌توانم بعد از ارتودنسی به محل کار و مدرسه بازگردم؟

baby1

به منظور داشتن یک برنامه ریزی روزمره مناسب، بسیاری از بیماران مایلند بدانند که آیا روز بعد از نصب بریس‌ها می‌توانند به سر کار یا مدرسه خود باز گردند یا خیر. پاسخ، در بیشتر موارد، پاسخ بله است. قرراگیری بریس‌های فلزی یا شفاف چیزی بیشتر از داشتن براکت‌های متصل به دندان‌ها و سیم‌هایی که از براکت‌ها عبور می‌کنند، نیست. معمولاً، هیچ روش جراحی در هنگام ارتودنسی انجام نمی‌شود و اکثر بیماران حتی به بی حس کننده نیازی ندارند.

بیماران مدت کوتاهی پس از انجام ارتودنسی شفاف یا ارتودنسی با براکت فلزی ممکن است کمی دچار ناراحتی شوند، زیرا دندان شروع به حرکت به موقعیت‌های مورد نظر می‌کند. این ناراحتی ممکن است تا روز بعد ظاهر نشود و شما معمولاً می‌توانید با استفاده از مسکن‌های بدون نیاز به نسخه پزشک مانند ایبوپروفن یا آسپیرین، این مشکل را مدیریت کنید. متخصص ارتودنسی ممکن است توصیه‌های دیگری در مورد نحوه مدیریت هر گونه ناراحتی را ارائه دهد.

شما همچنین می‌توانید از متخصص ارتودنسی خود در مورد جلوگیری از آسیب به بافت‌های نرم مانند داخل لب‌ها و برای کم کردن حساسیت به لمس در طول درمان ارتودنسی خود مشاوره و راهنمایی بخواهید.

برخی نکات برای بازگشت به مدرسه یا محل کار


 اگر چه مدت کوتاهی پس از جاگذاری بریس می‌توانید به روال طبیعی خود باز گردید اما در هر حال باید بعضی از جنبه‌های زندگی روزمره خود را نیز تغییر دهید. به طور مثال:

شما باید از غذاهایی که می‌توانند به تجهیزات ارتودنسی شما آسیب برسانند از قبیل آب نبات‌های چسبنده یا خوراکی‌هایی مانند سیب که مستقیماً با دندان‌هایتان آن‌ها را گاز می‌زنید، پرهیز کنید. در خصوص سایر اقدامات لازم برای کاهش مواردی که می‌توانند به تجهیزات شما آسیب برسانند با متخصص ارتودنسی خود مشورت نمایید.

علاوه بر این، شما باید مواردی را به روند معمول بهداشت دهان و دندان خود اضافه کنید. شما احتمالاً مجبور به مسواک زدن بیشتر از آن چه که به آن عادت دارید، خواهید بود. همچنین توصیه می‌شود بعد از هر وعده غذایی، هنگام استفاده از بریس دندان‌های خود را مسواک بزنید. شما همچنین باید از تریدر نخ دندان استفاده کنید تا بتوانید اطراف سیم‌ها را نخ دندان بکشید و به خط لثه برسید.

بهترین راه برای جلوگیری از آسیب در کلاس‌های سالن بدنسازی علاوه بر اطمینان از سلامت دهان و دندان این است که در طول کلاس از یک محافظ دهانی استفاده کنید؛ محافظ‌های دهان ویژه‌ای وجود دارند که به طور خاص برای استفاده همزمان با بریس‌ها طراحی شده‌اند و می‌توانند از وقوع درد در کودکان در هنگام انجام فعالیت‌های بدنی و ورزشی جلوگیری کنند.

به منظور دستیابی به نتایج مطلوب پس از درمان ارتودنسی، پیروی دقیق از دستورالعمل‌هایی که متخصص ارتودنسی به شما داده است، بسیار مهم می‌باشد. رعایت این دستورالعمل‌ها حین درمان ارتودنسی به حفظ سلامت دهان و دندان کمک می‌کند؛ عاملی که برای رسیدن به یک لبخند جذاب و زیبا پس از برداشتن بریس‌ها بسیار ضروری است. با استفاده از این راهنمایی‌ها، هر فرد می‌تواند به مدرسه یا محل کار خود بازگردد، با این اطمینان که لبخند و اعتماد به نفس او به دلیل داشتن بریس تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

به این پست امتیاز دهید.